Dobry powrót do formy po porodzie

Bez kategorii
Lista życzeń Udział
Udostępnij kurs
link do strony
Udostępnij w mediach społecznościowych

O kursie

Kurs przeznaczony jest dla kobiet po porodzie naturalnym i cesarskim cięciu. Celem kursu jest cofnięcie zmian jakie zaszły w ciele kobiety podczas okresu ciąży i ewentualnie podczas porodu, usprawnienie ciała oraz jego wzmocnienie.

Całość obejmuje 4 moduły.

Każda z części dedykowana jest innemu okresowi od czasu porodu.

I moduł to zestaw delikatnych ćwiczeń, skierowanych na bezpieczną aktywację mięśni brzucha oraz trening mięśni dna miednicy.

Ta część z powodzeniem możesz wykonywać regularnie (nawet codziennie) już po zakończeniu 6 tygodniowego okresu połogu.

Okres przez jaki powinnaś pozostać przy module 1 to min. 3 tyg. regularnych ćwiczeń (min. 3 razy w tygodniu).

Po tym czasie możesz przejść do kolejnego modułu.

Moduł 2 – składa się z ćwiczeń, które wzmocnią Twoje plecy, brzuch, pośladki, zmobilizują kręgosłup i pozostałe stawy. Podczas ćwiczeń nauczysz się również w jaki sposób układać ciało by po pierwsze wykonywane przez Ciebie ćwiczenia były jak najbardziej skuteczne, po drugie, żeby wyrobić w Tobie nawyk prawidłowej postawy.

Moduł 2 wykonuj przez 3-4 tygodnie, pod warunkiem, ze zachowujesz regularność, to znaczy ćwiczysz min. 3 razy w tygodniu (Max 6 razy w tygodniu).

Moduł 3 składa się z ćwiczeń bardziej wymagających. Możesz być jednak spokojna, jesteś do niego odpowiednio przygotowana. Wykonuj ćwiczenia 3 – 5 razy w tygodniu przez 3 – 5 tygodni. Następnie przystąp do Modułu 4.

Moduł 4 – najbardziej wymagający, w którym możesz wykorzystać obciążenie jest złożony z ćwiczeń wielostawowych, złożonych, takich, które jeszcze intensywniej zaangażują Twoje ciało. Jest to trening kształtujący, który znacznie wpłynie na kształt Twojej sylwetki.

Moduł 4 możesz wykonywać tak długo jak masz na to ochotę, możesz stopniowo zwiększać obciążenie i obserwować widoczne zmiany w swoim ciele.

Niezależnie od tego, który zestaw ćwiczeń wykonujesz, pamiętaj, że ruchy nie powinny być dla Ciebie zbyt wyczerpujące. Jeżeli po zakończonym treningu czujesz się bardzo zmęczona, to znaczy, że to jeszcze nie czas na trudniejsze ćwiczenia.

Przygotowane dla Ciebie zestawy ćwiczeń powinnaś kończyć z poczuciem przypływu energii,  przyjemnego zmęczenia mięśni, wydłużenia ciała, otwarcia klatki piersiowej. Gotowa by sprostać codziennym obowiązkom.

Jeżeli niepokoi Cię cokolwiek podczas ćwiczeń, skonsultuj się z lekarzem.

Pokaż więcej

Zawartość kursu

Kurs online

  • Wstęp
    03:00

Moduł 1

Moduł 2

Moduł 3

Moduł 4

Oceny i recenzje studentów

Brak recenzji
Brak recenzji